Armada Anadolu Lisesi

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK
Üniversiteye Hazırlık 9’uncu Sınıftan Başlar

Armada Okulları’nda öğrencilerimiz, akademik ve sosyal müfredatın yanı sıra yaş ve beklentileri göz önünde tutularak şekillenen, kişiye özel üniversiteye hazırlık programına dahil olurlar.

universite-hazırlık
yabancı-dil

AĞIRLIKLI YABANCI DİL EĞİTİMİ

Dünya İle İletişimde Bir Adım Önde

Hedefimiz, öğrencilerimize hızla değişen dünyada farklı dillerde iletişim kurabilecekleri temel dil becerileri kazandırmaktır. Bu öğretim süresi içerisinde öğrencilerimiz, farklı kültürlerden insanlarla rahat iletişim kurabilmeyi, uluslararası medyayı, çeşitli bilimsel ve edebi ürünleri özgün dillerinde takip etmeyi öğrenirler.

FEN BİLİMLERİ LABORATUVARI

Buluş, Meraklı Ve Araştırmacı Ruhun Ürünüdür

Armada Okulları’nda uygulamalı bilimin önemine inanılır ve Fen Bilimleri Bölümü’nde laboratuvar çalışmalarına ayrı bir önem verilir. Proje Kulüpleri ile öğrenciler müfredat dışı konularda da araştırma yapmaya teşvik edilir ve çok yönlü bilimsel bakış geliştirmeleri sağlanır. Öğrenciler proje kulüpleriyle TÜBİTAK’ın ve çeşitli okulların proje yarışmalarına katılarak bilgilerini ve yeteneklerini sınama şansı bulurlar.

fen-bilimleri
sanatsal-ve-kulturel

SANATSAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER
Yaratıcılığın Evrensel Dilini Keşfet

Öğrencilerimizin hayal gücü ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran sanatsal etkinliklerle ulusal ve evrensel kültür değerlerini benimseyen, estetik anlayışı gelişmiş, sanata katkıda bulunabilecek duyarlı bireyler olarak topluma kazandırılması hedeflenmektedir.

ÇALIŞMA VE OKUMA SALONU
Sıcak Ve Konforlu Bir Ortamda Öğrenmenin Keyfi

Çalışma ve okuma salonumuz hizmet verdiği öğrenciler için, bilgi ihtiyacına yönelik kaynakları belirleyip, öğrencilere ilgili yönlendirmeleri yapmak gerektiğinde eğitim ve tanıtım desteği sunmaktır. Bu hizmetle, öğrencilerimize aradıkları bilgileri nasıl bulabilecekleri konusunda rehberlik edilmektedir.

calısma-ve-okuma-salonu
rehberlik-servisleri

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLİK HİZMETLERİ
Bireysel Sosyal Ve Akademik Gelişim Desteği

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisi kendi alanlarında uzman kadrosuyla; öğrencileri tanıma, izleme, çalışmalarını yürütme, psikolojik danışmanlık, koruyucu ve önleyici rehberlik ve mesleki rehberlik hizmetlerini tüm okulumuz öğrencilerine yönelik olarak sürdürmekte, çalışmalarında gelişimsel ve çağdaş rehberlik modellerinden yararlanmaktadır.

KAFES SİSTEMİ
İstikrarlı Çalışmak Fark Yaratır

Eğitim öğretim çalışmaları kapsamında ölçme-değerlendirme birimimizce yapılan incelemeler sonucunda, gözlemlenen eksikliklerin giderilmesi ve daha kalıcı bir öğrenme için, soru çözümü ve tekrarına yönelik özel bir çalışma sistemidir.

kafes-sistemi
kapalı-spor-salonu

KAPALI SPOR SALONU
Sağlıklı Ve Güçlü Bir Gelecek İçin

Kolejimizin kapalı spor salonu, beden eğitimi derslerinde, takım antrenmanlarında, spor okulu etkinliklerinde ve benzer sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere planlanmıştır. Kapalı spor salonumuz; sakatlanmalara karşı koruyan zemin dokusu, anti bakteriyel ortamı ve uygun saha ölçüleri ile basketbol, voleybol, hentbol ve diğer salon sporları için uygun kullanım alanları sunmaktadır.

OKUL AİLE BİRLİĞİ
Okul-Öğrenci-Aile

Okul aile birliği öğrenci,öğretmen, veli ve okul koordinasyonunu gerçekleştirmek ve geliştirmek için bir arada faliyet göstermektedir.

Başarıya giden yolda tüm zorlukların birlikte hareket ederek daha kolay aşılacağı inancıyla ; Öğrencilerimizin sene içerisinde okulumuzda yaptıkları ve yapmadıkları çalışmaların, gözlemlenen eksikliklerin, yapılması gereken ekstra çalışmaların okul-öğrenci- aile üçlüsü arasındaki şeffaf iletişim sayesinde düzenli olarak bilgilendirilmesi yapılır.

Okul idaresi ile veliler arasındaki iletişimi sağlamayı hedefleyen Okul Aile Birliği kültürel ve sosyal etkinliklere de destek vermektedir.

okul-aile-birligi